Kategorie
Kalendarium

Kalendarium 2012

Spotkanie opłatkowe pracowników RZAZ 11.12.2012
Uroczysta wieczerza wigilijna odbyła się w Restauracji „Urasol”. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyli pracownikom zaproszeni Goście: proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Halembie – ks. Bernard Drozd oraz Zastępca Prezydenta Miasta – Pani Anna Krzysteczko. Po przełamaniu się opłatkiem i spożyciu tradycyjnych potraw ucztę dla ducha stanowił występ chóru świętej Cecylii z parafii w Kochłowicach. Śpiewane wspólnie kolędy wprowadziły uczestników w prawdziwie świąteczny nastrój.

X-box na wyposażeniu rehabilitacji 02.12.2012
Na początku grudnia dla potrzeb rehabilitacji zakupiony został Zestaw X –box Kinect wraz z płaskim telewizorem LCD. Technologia ta jest coraz częściej wykorzystywana jako forma rehabilitacji w ośrodkach na całym świecie. Na uwagę zasługuje fakt, że ukazujące się na rynku wybrane gry, mogą z powodzeniem być wykorzystywane w fizjoterapii. Urządzenie pozwala na poprawę równowagi i motoryki kończyn górnych oraz dolnych. Gry dostosowywane są do poziomu uczestnika oraz potrzeb indywidualnej rehabilitacji.

Wycieczka do Pławniowic-17.10.2012
Pracownicy Rudzkiego Zakładu Aktywności Zawodowej mieli okazję zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków architektonicznych Górnego Śląska – Zespół Pałacowo – Parkowy w Pławniowicach. W murach kaplicy pałacowej pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. została odprawiona w intencji Załogi msza święta.
Wycieczka zakończyła się wspólnym obiadem w niedaleko położonej restauracji.

Kurs komputerowy 18.09 – 23.10.2012
Kolejna grupa pracowników nabyła umiejętności obsługi komputera na poziomie średniozaawansowanym, a w szczególności: obsługi wybranych przeglądarek internetowych, narzędzi programów MS Excel i MS Word oraz podstaw grafiki komputerowej. Kurs realizowany we współpracy z ADEKO s.c. Informatyka dla Firm

komp

Turnus rehabilitacyjny w Suchej Beskidzkiej 23.09 – 06.10. 2012
Uczestniczyło w nim dziewięcioro niepełnosprawnych pracowników wraz z opiekunem. Każda osoba posiadała własny plan rehabilitacji pod okiem wykwalifikowanej kadry Ośrodka oraz duży wybór atrakcji takich jak basen, sala kinowa sala bilardowa. Pobyt wzbogacono wycieczkami do: Zakopanego, Rabki oraz Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, gdzie uczestnicy posmakowali słynnych papieskich kremówek.

Wycieczki: Pszczyna oraz Skrzyczne i Szyndzielnia 04.09.2012
Kilkoro pracowników wybrało możliwość zwiedzenia Zamku w Pszczynie, gdzie zawiózł Ich zakładowy busik. Wyjątkowy w swej urodzie obiekt architektoniczny oraz bogactwo zieleni w przypałacowym parku wywarły na zwiedzających ogromne wrażenie. Nie mniej wrażeń dostarczył wyjazd w góry. Odważniejsi wyjechali na Skrzyczne wyciągiem krzesełkowym, pozostali skorzystali z kolejki linowej na Szyndzielnię. Jako, że pogoda dopisała, z wysokości można było podziwiać piękną panoramę Beskidów. Wycieczkę zakończył spacer po Szczyrku i obiad w góralskiej karczmie, gdzie czas umilał występ góralskiej kapeli.

Turnus rehabilitacyjny w Przełazach 18-31.08.2012
14 niepełnosprawnych pracowników wraz z opiekunem zakwaterowanych zostało w pałacu w Przełazach (lubuskie). Do dyspozycji była bogata baza zabiegowa i rekreacyjna, ponadto w trakcie turnusu pracownicy odbyli wycieczki do Łagowa i Niedźwiedzia.

Zakup aparatu EKG 28.06.2012
Znaczne podniesienie dotychczasowych cen rynkowych spowodowało podjęcie decyzji o zakupie na potrzeby Zakładu specjalistycznego sprzętu. Obecnie pracownicy RZAZ mogą wykonać badanie EKG w miejscu pracy, co zaoszczędza i czas, i pieniądze. Aparat obsługują w ramach swoich obowiązków panie pielęgniarki.

beznazwy

Kurs Ogrodniczy 11-22.06.2012
W kursie: Podstawy ogrodnictwa i malej architektury organizowanym we współpracy z CKPiDZ. Uczestnicy nabyli wiedzę z zakresu ochrony środowiska, a także umiejętności rozróżniania różnych typów roślin, tworzenia kompozycji zielonych, wykonywania projektów rabatek kwiatowych, zasad prawidłowej pielęgnacji trawnika i roślin. Pierwsze dzieło naszych ogrodników można podziwiać przed budynkiem RZAZ, gdzie powstały piękne rabatki z kwiatami.

Turnus rehabilitacyjny w Poddąbiu / k. Ustki 26.05.2012
W dniach 18.05 – 31.05.2012 r. odbył się turnus rehabilitacyjny dla Pracowników RZAZ do Poddąbia. Uczestniczyło w nim 31 niepełnosprawnych osób wraz z dwójką opiekunów. Pracownicy mieli do dyspozycji bogatą bazę zabiegową i rekreacyjną: basen kryty do ćwiczeń indywidualnych i grupowych, gabinet fizykoterapii gabinet inhalacji, gabinet masażu, lampę solux, bioptron, laser; gabinet hydroterapii – kąpiele perełkowe oraz salę kinezyterapii. Ponadto w trakcie turnusu odbyli oni wycieczki do Ustki oraz Akwaparku w Słupsku.

Tydzień godności Osób Niepełnosprawnych – Festyn 12.05.2012
Po raz kolejny Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej zorganizował Piknik Rodzinny. W tym roku impreza odbyła się na terenie Boiska Sportowego GKS Grunwald w godzinach 1600 – 2000. Program Pikniku był bardzo urozmaicony. Uczestnicy mogli posłuchać starych i nowych przebojów na żywo w wykonaniu zespół Stavanger. W przerwach czas uczestnikom umilali dwaj Dj-e z Rudy Śląskiej, nie zabrakło też licznych konkursów z nagrodami oraz smakowitych przekąsek. Jak co roku goście częstowani byli grillowanymi kiełbaskami, żurkiem oraz kołoczem. Wraz z pracownikami i ich rodzinami bawili się również zaproszeni Goście z Panią Prezydent Miasta Grażyną Dziedzic na czele.

Aktywizacja zawodowa dla Pracowników RZAZ 20.04.2012
Od 20 kwietnia ruszył projekt Aktywizacji zawodowej dla Pracowników RZAZ we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Rudzie Śląskiej. Spotkania z doradcą zawodowym i psychologiem umożliwią pracownikom niepełnosprawnym nabycie umiejętności niezbędnych w procesie aktywnego poszukiwania pracy oraz rekrutacji, a także mają przyczynić się do zwiększenia motywacji w poszukiwaniu zatrudnienia na otwartym rynku pracy.