Kategorie
Kalendarium

Kalendarium 2011

Zakup programu do hafciarki Brother 29.12.2011
Pod koniec grudnia dla potrzeb szwalni zakupiony został Program do hafciarki PE Design Next, który jest aktualnie najlepszym programem do projektowania haftów marki Brother. Pozwala on na edycję haftów metodą ręczną lub automatyczne ich tworzenie na podstawie grafiki. Możliwość edycji i wizualizacji optymalnie dopasowuje haft do możliwości maszyny oraz skraca czas potrzebny na jego wykonanie.

zakup programu do hafciarki brother

Reklama na kołach 27.12.2011
Od dzisiaj zakładowe samochody bardziej widoczne na drogach dzięki naklejonym banerom reklamowym. Ta dynamiczna forma dotarcia do odbiorcy sprzyja promocji RZAZ oraz zdobywaniu potencjalnych kontrahentów.

Nowe maszyny dla szwalni 20.12.2011
Ze względu na rozwój działu szwalniczo dekoratorskiego zakupione zostały trzy nowe maszyny do szycia: Renderka Siruba F007 oraz Juki 8700. Podobne modele wykorzystywane są już w Zakładzie od kilku lat i bardzo dobrze sprawdzają się w szyciu zarówno tkanin cienkich jak i grubych. Służą również do wykańczania poszczególnych elementów odzieży.

nowe maszyny dla szwalni

Spotkanie wigilijne pracowników RZAZ 13.12.2011
Uroczysta wieczerza wigilijna odbyła się w Restauracji „Rancho”. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyła Pracownikom Prezydent Miasta – Pani Grażyna Dziedzic. Po wspólnym przełamaniu się opłatkiem przy dźwiękach kolęd wszyscy zasiedli do spożycia tradycyjnych wigilijnych potraw.

Kurs Obsługi Kasy Fiskalnej 9-19.12.2011
Na początku grudnia na terenie zakładu odbył się kurs, dzięki któremu kilkanaścioro pracowników nabyło umiejętności związane z obsługą kasy fiskalnej w zakresie umożliwiającym samodzielną pracę z urządzeniem, w tym: uruchomienie kasy, raportowanie, sporządzanie wyciągów z kasy fiskalnej. Kurs realizowany we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej.

eco

Karuzela prasowalnicza na wyposażeniu pralni 10.11.2011
To nowoczesne urządzenie zakupione dla potrzeb działu pralniczego ma za zadanie znacznie skrócić czas i zapewnić większą wydajność prasowania wszelkiego rodzaju odzieży fasonowej. Doskonale sprawdza się też w prasowaniu drobnych elementów, takich jak poszewki, ręczniki czy chusty.

Zdobyty Puchar Marszałka Województwa Śląskiego 26.10. 2011
Piętnastoosobowa Drużyna Rudzkiego Zakładu Aktywności Zawodowej uczestniczyła wczoraj tj. 26 października 2011 r. w II Śląskich Zawodach Sportowo – Rekreacyjnych Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie. Zawody odbywały się na obiektach Hali Widowiskowo-Sportowej i Krytej Pływalni w Rybniku. Nasi zawodnicy zmagali się w kilkunastu różnorodnych konkurencjach grupowych i indywidualnych. W ostatecznym rozrachunku Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej pokonał reprezentacje 22 drużyn poszczególnych miast zajmując I miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobywając.

Ukwiecenie Zakładu – czerwiec 2011
Okna naszego Zakładu udekorowane zostały kwiatowymi doniczkami. Kwitnące pelargonie ładnie wyróżniają nasze budynki spośród pozostałych.

Pierwsze ulotki reklamowe RZAZ – wrzesień 2011
Opracowany został wzór graficzno – merytoryczny nowych ulotek reklamowych przedstawiający ofertą usługowo-handlową Zakładu. Dzięki upowszechnianiu informacji o RZAZ bezpośrednio w środowisku lokalnym i za pośrednictwem Internetu pozyskujemy kolejnych kontrahentów.

Mamy nasze logo – lipiec 2011
Uśmiechnięta buźka od teraz powinna kojarzyć się z Rudzkim Zakładem Aktywności Zawodowej. Autorką projektu jest dyrektorka Zakładu. Nasze logo umieszczane będzie na wszystkich materiałach promocyjnych i wytwarzanych przez nas towarach.

www.rudzkizaz.pl – czerwiec 2011
Jest wreszcie strona internetowa RZAZ – bezcenne narzędzie w zakresie promowania Rudzkiego Zakładu Aktywności Zawodowej pod kątem realizowanej misji, proponowanych usług, a także docelowo idei zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Piknik Rodzinny – 18 maja 2011
Corocznie obchodzony w mieście Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych zakończył się Piknikiem Rodzinnym, którego organizatorem był już tradycyjnie RZAZ. Zabawa odbywała się w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Bytomiu. Do tańca przygrywał zespól muzyczny Janusza Homeniuka.