Kategorie
RZAZ

O nas

budynek rehabilitacja

W grudniu 2004 roku w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach, na terenie szpitala przy ul. Głównej 11, powstał Zakład Aktywności Zawodowej – Zakład Usług Pralniczych, w którym podjęło pracę 50 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Kolejny zakład zaczął funkcjonować od 2010, był to Zakład Aktywności Zawodowej – Zakład Usług Szwalniczych, gdzie znalazły zatrudnienie kolejne osoby niepełnosprawne.

W związku z połączeniem Zakładu Aktywności Zawodowej – Zakład Usług Pralniczych z Zakładem Aktywności Zawodowej – Zakład Usług Szwalniczych z dniem 01.03.2011 r. na mocy uchwały Rady Miasta Ruda Śląska Nr PR.0007.8.2011 z dnia 27.01.2011 r. powstał jeden zakład pod nazwą Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej z siedzibą przy ul Głównej 11 w Rudzie Śląskiej.

W Zakładzie obecnie zatrudnionych jest ponad 85 osób z ustalonym stopniem niepełnosprawności.

Głównym celem i ideą Zakładu jest rehabilitacja osób niepełnosprawnych, zwłaszcza zawodowa, mająca na celu ułatwienie osobie niepełnosprawnej uzyskanie i utrzymanie odpowiedniego zatrudnienia oraz awansu zawodowego.

Zakład podzielony jest na kilka działów, jednym z nich jest Dział Usług Pralniczych świadczący usługi pralnicze na wysokim poziomie, z pełną dezynfekcją i barierą higieniczną. Drugim działem Zakładu jest Dział Usług Szwalniczo-Dekoratorskich.

W dziale tym wykonuje się usługi począwszy od drobnych usług krawieckich i reparacyjnych po zamówienia indywidualne i dużych kontrahentów takich jak szpitale, przychodnie. Szyjemy prześcieradła, komplety pościeli, mundurki, ścierki i ręczniki oraz wiele innych rzeczy a wszystko możemy przyozdobić pięknymi haftami. Oprócz usług szwalniczych pracownicy wykonują śliczne artykuły dekoratorskie: karty, stroiki, ozdobne butelki. Pracownicy tut. Zakładu korzystają z rehabilitacji, która jest na wysokim poziomie. Zakład dysponuje kilkoma salami rehabilitacyjnymi wyposażonymi wysokiej klasy sprzęt: pokojem relaksacyjnym, salą gimnastyczną i gabinetem masażu i fizykoterapii. Wszystkie zabiegi wykonujemy na podstawie zleceń lekarzy specjalistów, zabiegi są dostosowane do danego pacjenta, a dokładnie do jego schorzenia. Zabiegi wykonuje i czuwa nad ich przebiegiem wykwalifikowana kadra.